Adana ve Hatay’ı Sağanak Vurdu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sarı alarma geçtiği şehirler arasında bulunan Adana ve Hatay, şiddetli yağışın etkisi altında kaldı. Adana’da, bazı konutlar ve iş yerleri su baskınına uğradı ve araçlar yolda kaldı. Hatay’ın Antakya ilçesinde de şiddetli yağış nedeniyle yollar göle döndü.

Adana’da şiddetli yağış sonucunda bazı evler ve iş yerleri su basarken, araçlar yolda sıkıştı. Kent merkezinde öğle saatlerinde başlayan yağış, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Su birikintilerinin oluştuğu bazı cadde ve sokaklarda araçlar sıkıştı. Seyhan ilçesindeki Alparslan Türkeş, Türkmenbaşı ve Ali Bozdoğanoğlu bulvarları ile Kıyıboyu Caddesi’nde sürücüler ilerlemekte zorlandı. TAG Otoyolu’nda da trafikte aksamalar yaşandı. Yağış nedeniyle birçok ev ve iş yerinde su baskınları yaşandı ve ağaçlar devrildi. Belediye ekipleri, yollardaki suyun tahliyesi için çalışmalara başladı ancak yağış devam etmekte.

Hatay’ın Antakya ilçesinde de şiddetli yağış etkili oldu. Bazı caddelerde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Bu durum, ulaşımı olumsuz etkiledi ve sürücüler ilerlemekte güçlük çekerken, ekipler suyun tahliyesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x