Xperia efsanesi sonunda geri dönüyor, Sony bu sefer başarabilecek mi, işte tarih

Etkinlikte, kullanıcıların beklentilerini karşılamak adına neler sunulacağı büyük bir merak konusu. Sony‘nin bu hamlesi, akıllı telefon pazarında nasıl bir yenilik getireceği ve teknoloji tutkunlarını nelerin beklediği konusunda heyecan yaratıyor. Etkinlik, özellikle Sony’nin yenilikçi yaklaşımlarını ve pazardaki pozisyonunu pekiştirecek yeni ürünlerini mercek altına alacak.

Sony’nin Xperia etkinliği dün sızdırıldı ve bugün resmiyet kazandı. “Xperia Özel Etkinliği 2024″, 17 Mayıs’ta Terrada Warehouse B&C Salonu’nda gerçekleştirilecek. Bu etkinlik, sadece 100 kişinin davetli olduğu oldukça özel bir organizasyon olarak planlanıyor. Tabii ki, etkinlikte “Xperia geliştiricilerinin gerçek hayatta en son özellikleri tanıttıklarını” izlemek isteyenler için bir canlı yayın da olacak.

Xperia efsanesi sonunda geri dönüyor, Sony bu sefer başarabilecek mi, işte tarih

Etkinliğin tanımı, geliştiricilerin yeni özellikleri nasıl entegre ettiklerini canlı bir şekilde göstermelerini sağlayacak şekilde düzenlenmiş. Ancak asıl mesele, etkinlikte Xperia‘nın üç modelinin (1, 5 ve 10) tanıtılıp tanıtılmayacağı. Geçen yıl Xperia 1 V ve 10 V modelleri 11 Mayıs’ta tanıtılmış, ancak Xperia 5 V modeli Eylül ayına kadar gelmemişti.

Bu yıl 1 ve 10 modelleri Mayıs’ta duyuruldu ancak sırasıyla Temmuz ve Haziran aylarında piyasaya sürüldü. Sony, telefonlarını piyasaya sürme konusunda zamanını iyi kullanıyor gibi görünüyor.

Sızan bilgilere göre, Sony Xperia 1 VI, uzun 4K ekranını bırakıp daha standart bir en boy oranına (6.5 inç ekran, 19.5:9) geçiş yapacak, ancak çentik ve delikli ekranlardan kaçınmaya devam edecek. Ancak kamera geçen yılkiyle aynı olabilir. 1 serisi telefon için bir RAM yükseltmesi bekleniyor, ancak söylentilere göre 5 serisi modelde RAM 8GB ile sınırlı kalacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x